Vishay/BCcomponents MCA12060D9100BP100
MCA12060D9100BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D9100BP100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D9100BP100.pdf
Availability of MCA12060D9100BP100
QUANTITY
MCA12060D9100BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D9100BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D9100BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D9100BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D9100BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D9100BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D9100BP100
CON PWR JCK 1.65X5.15MM HIGH CUR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 15UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
IC SUPER I/O LPC 64STQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 4POS datasheet.pdf
26500 14C 14#16 P PLUG AN LC datasheet.pdf
3300UF 25V 16X25MM 105C 3000H datasheet.pdf