Vishay/BCcomponents MCA12060D9530BP100
MCA12060D9530BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D9530BP100
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D9530BP100.pdf
Availability of MCA12060D9530BP100
QUANTITY
MCA12060D9530BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D9530BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D9530BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D9530BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D9530BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D9530BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D9530BP100
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 140VWM 227VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO-214AB datasheet.pdf
ENCDISC25NF NEMA4XP 6PRED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf