Vishay/BCcomponents MCA12060D9761CP100
MCA12060D9761CP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D9761CP100
Brief Description
RES SMD 9.76KOHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D9761CP100.pdf
Availability of MCA12060D9761CP100
QUANTITY
MCA12060D9761CP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D9761CP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D9761CP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D9761CP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D9761CP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D9761CP100 Details Description
Related parts for MCA12060D9761CP100
IC REG LDO 2.5V 0.5A TO252-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
SIDAC 270-330V 1A DO15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.1A 2-2J1C datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 8.27A 10 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.1A 180 MOHM SMD datasheet.pdf
MICRO 37C P 72" RBW FLOAT datasheet.pdf