Vishay/BCcomponents MCA12060F1650BP100
MCA12060F1650BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060F1650BP100
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060F1650BP100.pdf
Availability of MCA12060F1650BP100
QUANTITY
MCA12060F1650BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060F1650BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060F1650BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060F1650BP100
Related LinksMCA12060F, MCA12060F1650BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060F1650BP100 Details Description
Related parts for MCA12060F1650BP100
IDC CABLE - MKC16K/MC16G/MCG16K datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SP3T REFLECTIVE ALGAAS SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NO PIN datasheet.pdf
RES NTWRK 27 RES MULT OHM 36LBGA datasheet.pdf
BUSS MEDIUM VOLTAGE FUSE datasheet.pdf
500UF 35V 11.125X38.1 85C AXI datasheet.pdf