Littelfuse MCAS025.V
MCAS025.V picture photo
Mfg. Part Number
MCAS025.V
Brief Description
FUSE AUTO 25A 32VDC 1-PC CARD
Datasheet Download
MCAS025.V.pdf
Availability of MCAS025.V
QUANTITY
MCAS025.V Order Process
Ship out your order
Specifications of MCAS025.V
Internal Part NumberEIS-MCAS025.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package100
Fuse TypeAutomotive
Current Rating25A
Approvals-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ColorClear
Size / Dimension0.421" L x 0.244" W x 0.689" H (10.70mm x 6.20mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCAS025.V
Related LinksMCAS, MCAS025.V Datasheet, Littelfuse Distributor
MCAS025.V Details Description
Related parts for MCAS025.V
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3A VS-8 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO201AD datasheet.pdf
SCR THY PHASE LEG 1400V WC-500 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 3POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC SDRAM 16M 143MHZ 50TSOP datasheet.pdf