Honeywell Sensing and Productivity Solutions MCD2711H
MCD2711H picture photo
Mfg. Part Number
MCD2711H
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SWITCH PLUNGER ASSMBLY
Datasheet Download
MCD2711H.pdf
Availability of MCD2711H
QUANTITY
MCD2711H Order Process
Ship out your order
Specifications of MCD2711H
Internal Part NumberEIS-MCD2711H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCD2711H
Related LinksMCD2, MCD2711H Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
MCD2711H Details Description
Related parts for MCD2711H
CAP FILM 270PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VOLT-FDBK W/SD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN SPLICE OPEN BAND datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED T-1 GREEN 562NM RA ASSY datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 640VAC QC TER datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 2A FAST 7.5KV datasheet.pdf