Taiyo Yuden MCF12102G900-T
MCF12102G900-T picture photo
Mfg. Part Number
MCF12102G900-T
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD
Datasheet Download
MCF12102G900-T.pdf
Availability of MCF12102G900-T
QUANTITY
MCF12102G900-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF12102G900-T
Internal Part NumberEIS-MCF12102G900-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesMCF
PackagingCut Tape (CT)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)4.5 Ohm Max
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.026" (0.65mm)
Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF12102G900-T
Related LinksMCF1210, MCF12102G900-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
MCF12102G900-T Details Description
Related parts for MCF12102G900-T
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 2MM datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMD datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
REFLECT METAL NICKEL MED HOOK datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf