Yageo MCF25SJR-33R
MCF25SJR-33R picture photo
Mfg. Part Number
MCF25SJR-33R
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF25SJR-33R.pdf
Availability of MCF25SJR-33R
QUANTITY
MCF25SJR-33R Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF25SJR-33R
Internal Part NumberEIS-MCF25SJR-33R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient0/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF25SJR-33R
Related LinksMCF25S, MCF25SJR-33R Datasheet, Yageo Distributor
MCF25SJR-33R Details Description
Related parts for MCF25SJR-33R
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 200KOHM GLASS AXL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.036OHM 1.33W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
COMBO-D 5H5 EURO FOOTPRINT datasheet.pdf
CARD GUIDE GRD CLIP 4.5X0.08" BK datasheet.pdf
IC AMP MMIC 28V 5W 20-1500MHZ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf