Yageo MCF25SJR-910R
MCF25SJR-910R picture photo
Mfg. Part Number
MCF25SJR-910R
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF25SJR-910R.pdf
Availability of MCF25SJR-910R
QUANTITY
MCF25SJR-910R Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF25SJR-910R
Internal Part NumberEIS-MCF25SJR-910R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient0/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF25SJR-910R
Related LinksMCF25S, MCF25SJR-910R Datasheet, Yageo Distributor
MCF25SJR-910R Details Description
Related parts for MCF25SJR-910R
CONN HEADER .100 DUAL R/A 46POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V 3A CPD datasheet.pdf