Rohm Semiconductor MCH032AN030CK
MCH032AN030CK picture photo
Mfg. Part Number
MCH032AN030CK
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
MCH032AN030CK.pdf
Availability of MCH032AN030CK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MCH032AN030CK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH032AN030CK
Internal Part NumberEIS-MCH032AN030CK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH032AN030CK
Related LinksMCH032, MCH032AN030CK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH032AN030CK Details Description
Related parts for MCH032AN030CK
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 5V datasheet.pdf
IC MOSFET DVR QUAD NAND 16SOIC datasheet.pdf
CONN TUBULAR END SLEEVE 10AWG datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 2-4 16SO datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 240K OHM 1506 datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 5K OHM .1W 30MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf