Rohm Semiconductor MCH038CN103KK
MCH038CN103KK picture photo
Mfg. Part Number
MCH038CN103KK
Brief Description
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0201
Datasheet Download
MCH038CN103KK.pdf
Availability of MCH038CN103KK
QUANTITY
MCH038CN103KK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH038CN103KK
Internal Part NumberEIS-MCH038CN103KK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH038CN103KK
Related LinksMCH038, MCH038CN103KK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH038CN103KK Details Description
Related parts for MCH038CN103KK
CONN HEADER 4POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
IC LED DRVR DOT MATRIX 28SSOP datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.490" 3/5MM 2L datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT RPIN VRA 14POS datasheet.pdf
STAR RING INSULKRIMP (STEEL) datasheet.pdf
BUZZER MAGN 3VDC 2.4KHZ SMT datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 56A DPAK datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 5POS CRIMP datasheet.pdf
INDUCTOR BEAD 13.5 X 13MM NPB datasheet.pdf