Rohm Semiconductor MCH155CN221KK
MCH155CN221KK picture photo
Mfg. Part Number
MCH155CN221KK
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
MCH155CN221KK.pdf
Availability of MCH155CN221KK
QUANTITY
MCH155CN221KK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH155CN221KK
Internal Part NumberEIS-MCH155CN221KK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH155CN221KK
Related LinksMCH155, MCH155CN221KK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH155CN221KK Details Description
Related parts for MCH155CN221KK
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5MM datasheet.pdf
RES 1.74M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 3.99"L X 2.25"W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ20 PG21 datasheet.pdf
VARISTOR 819V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 51C S 3" WHT NI datasheet.pdf