Rohm Semiconductor MCH155CN681KK
MCH155CN681KK picture photo
Mfg. Part Number
MCH155CN681KK
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
MCH155CN681KK.pdf
Availability of MCH155CN681KK
QUANTITY
MCH155CN681KK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH155CN681KK
Internal Part NumberEIS-MCH155CN681KK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH155CN681KK
Related LinksMCH155, MCH155CN681KK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH155CN681KK Details Description
Related parts for MCH155CN681KK
RES ARRAY 5 RES 68K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DVR PWR COIL POWERSO10 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 5V datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-10 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
TOUCH-PANEL WITH 5.7" LC DISPLAY datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70MHZ 8SOIC datasheet.pdf