Rohm Semiconductor MCH185A821JK
MCH185A821JK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185A821JK
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
MCH185A821JK.pdf
Availability of MCH185A821JK
QUANTITY
MCH185A821JK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185A821JK
Internal Part NumberEIS-MCH185A821JK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185A821JK
Related LinksMCH185, MCH185A821JK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185A821JK Details Description
Related parts for MCH185A821JK
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 91PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
INCH-REVERSE datasheet.pdf
6U VME/VME64X PROTO BRD 8.7X2.4 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf