Cornell Dubilier Electronics MCH38FM100D-Y
MCH38FM100D-Y picture photo
Mfg. Part Number
MCH38FM100D-Y
Brief Description
CAP MICA 10PF 0.5PF 4KV SMD
Datasheet Download
MCH38FM100D-Y.pdf
Availability of MCH38FM100D-Y
QUANTITY
MCH38FM100D-Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH38FM100D-Y
Internal Part NumberEIS-MCH38FM100D-Y
SeriesMCH
PackagingTray
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH38FM100D-Y
Related LinksMCH38F, MCH38FM100D-Y Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCH38FM100D-Y Details Description
Related parts for MCH38FM100D-Y
TRANS NPN 250V 1A TO-39 datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf