Cornell Dubilier Electronics MCH38FM150J
MCH38FM150J picture photo
Mfg. Part Number
MCH38FM150J
Brief Description
CAP MICA 15PF 5% 4KV SMD
Datasheet Download
MCH38FM150J.pdf
Availability of MCH38FM150J
QUANTITY
MCH38FM150J Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH38FM150J
Internal Part NumberEIS-MCH38FM150J
SeriesMCH
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH38FM150J
Related LinksMCH38, MCH38FM150J Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCH38FM150J Details Description
Related parts for MCH38FM150J
RES SMD 200K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 50A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.85K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
IC FRAM 1MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf