Cornell Dubilier Electronics MCHN38FK331J-Y
MCHN38FK331J-Y picture photo
Mfg. Part Number
MCHN38FK331J-Y
Brief Description
CAP MICA 330PF 5% 2.5KV SMD
Datasheet Download
MCHN38FK331J-Y.pdf
Availability of MCHN38FK331J-Y
QUANTITY
MCHN38FK331J-Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MCHN38FK331J-Y
Internal Part NumberEIS-MCHN38FK331J-Y
SeriesMCHN
PackagingTray
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2500V (2.5kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.160" (4.06mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCHN38FK331J-Y
Related LinksMCHN38F, MCHN38FK331J-Y Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCHN38FK331J-Y Details Description
Related parts for MCHN38FK331J-Y
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 100K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-12V +/-830MA DIP datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X7 RED TH datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR VERT V-0 /DH 14CK datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT datasheet.pdf
M805 4C 4#23 SKT PLUG OM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf