Cornell Dubilier Electronics MCHN38FM820J
MCHN38FM820J picture photo
Mfg. Part Number
MCHN38FM820J
Brief Description
CAP MICA 82PF 5% 4KV SMD
Datasheet Download
MCHN38FM820J.pdf
Availability of MCHN38FM820J
QUANTITY
MCHN38FM820J Order Process
Ship out your order
Specifications of MCHN38FM820J
Internal Part NumberEIS-MCHN38FM820J
SeriesMCHN
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.120" (3.05mm)