Cornell Dubilier Electronics MCHN4000VKIT11
MCHN4000VKIT11 picture photo
Mfg. Part Number
MCHN4000VKIT11
Manufacturer
Product Category
Capacitor Kits
Brief Description
MICA CHIP KIT SMD
Datasheet Download
MCHN4000VKIT11.pdf
Availability of MCHN4000VKIT11
QUANTITY
MCHN4000VKIT11 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCHN4000VKIT11
Internal Part NumberEIS-MCHN4000VKIT11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Kits
FamilyCapacitor Kits
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCHN4000VKIT11
Related LinksMCHN400, MCHN4000VKIT11 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCHN4000VKIT11 Details Description
Related parts for MCHN4000VKIT11
DOUBLE CHOKE 2.2MH 2A VERT datasheet.pdf
SENS 100PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR INV 3ST 8XSON datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X8L RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
SIDE LOCK PLUG SHELL 45POS datasheet.pdf