Cornell Dubilier Electronics MCM01-001CD150M-F
MCM01-001CD150M-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001CD150M-F
Brief Description
CAP MICA 15PF 20% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001CD150M-F.pdf
Availability of MCM01-001CD150M-F
QUANTITY
MCM01-001CD150M-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001CD150M-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001CD150M-F
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001CD150M-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001CD150M-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001CD150M-F Details Description
Related parts for MCM01-001CD150M-F
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIGIT HER CA 0.56" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
K60815A TOOL KIT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 3.15" DIA BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BLADE SLUG datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 8C BRAID 300V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf