Cornell Dubilier Electronics MCM01-001D130J-F
MCM01-001D130J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001D130J-F
Brief Description
CAP PTFE 13PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001D130J-F.pdf
Availability of MCM01-001D130J-F
QUANTITY
MCM01-001D130J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001D130J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001D130J-F
PackagingBulk
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001D130J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001D130J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001D130J-F Details Description
Related parts for MCM01-001D130J-F
IC COMPARATOR QUAD R-R HS 14SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 72PS DL R/A .1" G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2WIRE 16-DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
KIT MODULE GPS CC4000 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.395A 65 MOHM datasheet.pdf
MODEM 1XRTT CDMA IP/GPS 5V SPRNT datasheet.pdf