Cornell Dubilier Electronics MCM01-001D320J-F
MCM01-001D320J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001D320J-F
Brief Description
CAP PTFE 32PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001D320J-F.pdf
Availability of MCM01-001D320J-F
QUANTITY
MCM01-001D320J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001D320J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001D320J-F
PackagingBulk
Capacitance32pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001D320J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001D320J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001D320J-F Details Description
Related parts for MCM01-001D320J-F
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4.1A 20.5 MOHM datasheet.pdf
ACCESSORIES CODING KEY datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf