Cornell Dubilier Electronics MCM01-001DD300J-F
MCM01-001DD300J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001DD300J-F
Brief Description
CAP MICA 30PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001DD300J-F.pdf
Availability of MCM01-001DD300J-F
QUANTITY
MCM01-001DD300J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001DD300J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001DD300J-F
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001DD300J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001DD300J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001DD300J-F Details Description
Related parts for MCM01-001DD300J-F
CONN BACKSHELL DB9 PLASTIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
FOIL METALLIC COPPER TRF 8"X15' datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 270 OHM 1% 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 1 NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf