Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED121J-F
MCM01-001ED121J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED121J-F
Brief Description
CAP MICA 120PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED121J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED121J-F
QUANTITY
MCM01-001ED121J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED121J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED121J-F
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED121J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED121J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED121J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED121J-F
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 0 DEG BLK/YELLOW datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM RED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 75W datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
102MC-FL MEDIA CONVERTER datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf