Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED251J-F
MCM01-001ED251J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED251J-F
Brief Description
CAP MICA 250PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED251J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED251J-F
QUANTITY
MCM01-001ED251J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED251J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED251J-F
PackagingBulk
Capacitance250pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED251J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED251J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED251J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED251J-F
SCR SENS GATE 400V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 70MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf