Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED301J-F
MCM01-001ED301J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED301J-F
Brief Description
CAP MICA 300PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED301J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED301J-F
QUANTITY
MCM01-001ED301J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED301J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED301J-F
PackagingBulk
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED301J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED301J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED301J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED301J-F
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.94 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf