Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED391J-F
MCM01-001ED391J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED391J-F
Brief Description
CAP MICA 390PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED391J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED391J-F
QUANTITY
MCM01-001ED391J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED391J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED391J-F
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED391J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED391J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED391J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED391J-F
CONN HEADER VERT 50POS .100 15AU datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PANEL MT SLD POT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS PIN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R060MS -4.0C1-2 CTI>4 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 15W datasheet.pdf
CONN RECEPT BD/BD 70POS .4MM SMD datasheet.pdf