Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED471G-F
MCM01-001ED471G-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED471G-F
Brief Description
CAP MICA 470PF 2% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED471G-F.pdf
Availability of MCM01-001ED471G-F
QUANTITY
MCM01-001ED471G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED471G-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED471G-F
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED471G-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED471G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED471G-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED471G-F
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
SIDACTOR BI 90V 400A 2QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LIMIT SWITCH ELEVATOR DOOR datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf