Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED601J-F
MCM01-001ED601J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED601J-F
Brief Description
CAP MICA 600PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED601J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED601J-F
QUANTITY
MCM01-001ED601J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED601J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED601J-F
PackagingBulk
Capacitance600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED601J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED601J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED601J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED601J-F
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 60VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR, PHOTOELECTRIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
TIP SOLDERING LTAX 1.6MM A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf