Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED65R5J-F
MCM01-001ED65R5J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED65R5J-F
Brief Description
CAP MICA 65.5PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED65R5J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED65R5J-F
QUANTITY
MCM01-001ED65R5J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED65R5J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED65R5J-F
PackagingBulk
Capacitance65.5pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED65R5J-F
Related LinksMCM01-001, MCM01-001ED65R5J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED65R5J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED65R5J-F
MOSFET RF N-CHAN 28V 52W NI-1230 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 20-PLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf