Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED800J-F
MCM01-001ED800J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED800J-F
Brief Description
CAP MICA 80PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED800J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED800J-F
QUANTITY
MCM01-001ED800J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED800J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED800J-F
PackagingBulk
Capacitance80pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED800J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED800J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED800J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED800J-F
CONN FFC VERT 34POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 40KSPS LP 8-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.34 OHM 1% 20W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 WHT 5X4' datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 8A AC/DC datasheet.pdf
381 TB SOCKET VER SMT datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf