Cornell Dubilier Electronics MCM01-001EF820J-F
MCM01-001EF820J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001EF820J-F
Brief Description
CAP MICA 82PF 5% 1KV SMD
Datasheet Download
MCM01-001EF820J-F.pdf
Availability of MCM01-001EF820J-F
QUANTITY
MCM01-001EF820J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001EF820J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001EF820J-F
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001EF820J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001EF820J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001EF820J-F Details Description
Related parts for MCM01-001EF820J-F
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 8 PORT RJ45 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
13+13 WAY MALE CRIMP S/BORE datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf