Cornell Dubilier Electronics MCM01-002CD100J-F
MCM01-002CD100J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-002CD100J-F
Brief Description
CAP MICA 10PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-002CD100J-F.pdf
Availability of MCM01-002CD100J-F
QUANTITY
MCM01-002CD100J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-002CD100J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-002CD100J-F
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-002CD100J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-002CD100J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-002CD100J-F Details Description
Related parts for MCM01-002CD100J-F
CONN HEADER VERT 20POS TIN PCB datasheet.pdf
ANTENNA GPS 1.575GHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 24 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERGENT REFLECT R4 4M CABLE datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 1158FCBGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf