Cornell Dubilier Electronics MCM01-002CD150J-F
MCM01-002CD150J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-002CD150J-F
Brief Description
CAP MICA 15PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-002CD150J-F.pdf
Availability of MCM01-002CD150J-F
QUANTITY
MCM01-002CD150J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-002CD150J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-002CD150J-F
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-002CD150J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-002CD150J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-002CD150J-F Details Description
Related parts for MCM01-002CD150J-F
JUMPER-H1506TR/A3048N/X 4" datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 327 I/O 484UBGA datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M5 NYLON datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
IC DAC DUAL NV TEMP CNTRL 8TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf