Cornell Dubilier Electronics MCM01-002DD400J-F
MCM01-002DD400J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-002DD400J-F
Brief Description
CAP MICA 40PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-002DD400J-F.pdf
Availability of MCM01-002DD400J-F
QUANTITY
MCM01-002DD400J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-002DD400J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-002DD400J-F
PackagingBulk
Capacitance40pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-002DD400J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-002DD400J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-002DD400J-F Details Description
Related parts for MCM01-002DD400J-F
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.0006 OHM 0.5% datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.18 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 37-PQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.150" (3.81mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf