Cornell Dubilier Electronics MCM01-009D6R8D-F
MCM01-009D6R8D-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009D6R8D-F
Brief Description
CAP PTFE 6.8PF 0.5PF 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009D6R8D-F.pdf
Availability of MCM01-009D6R8D-F
QUANTITY
MCM01-009D6R8D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009D6R8D-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009D6R8D-F
PackagingBulk
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009D6R8D-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009D6R8D-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009D6R8D-F Details Description
Related parts for MCM01-009D6R8D-F
TRANS PNP 40V 1.5A TO-226 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 900MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
ANT PANEL RP N FEMALEECTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS INLINE SKT datasheet.pdf