Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD240J-F
MCM01-009DD240J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009DD240J-F
Brief Description
CAP MICA 24PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009DD240J-F.pdf
Availability of MCM01-009DD240J-F
QUANTITY
MCM01-009DD240J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009DD240J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009DD240J-F
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009DD240J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009DD240J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009DD240J-F Details Description
Related parts for MCM01-009DD240J-F
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC LATCH 6BIT D-TYPE 28-PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/ADJ 3A 10WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
8305-6 TERMINAL STOP datasheet.pdf
CYLINDER 636000095 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf