Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD300G-F
MCM01-009DD300G-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009DD300G-F
Brief Description
CAP MICA 30PF 2% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009DD300G-F.pdf
Availability of MCM01-009DD300G-F
QUANTITY
MCM01-009DD300G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009DD300G-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009DD300G-F
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009DD300G-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009DD300G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009DD300G-F Details Description
Related parts for MCM01-009DD300G-F
IC SDRAM 256MBIT 167MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3V/5V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 260MA 2.2 OHM datasheet.pdf
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf