Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD320J-F
MCM01-009DD320J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009DD320J-F
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 32PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009DD320J-F.pdf
Availability of MCM01-009DD320J-F
QUANTITY
MCM01-009DD320J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009DD320J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009DD320J-F
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesMCM01
PackagingBulk
Capacitance32pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard SMD
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009DD320J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009DD320J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009DD320J-F Details Description
Related parts for MCM01-009DD320J-F
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 48POS DUAL TIN datasheet.pdf
SWITCH UNIT-IP40 datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" STACKER datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
LAMP 5MM BLUE 470NM CLR datasheet.pdf