Cornell Dubilier Electronics MCM01-009ED102J-F
MCM01-009ED102J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009ED102J-F
Brief Description
CAP MICA 1000PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009ED102J-F.pdf
Availability of MCM01-009ED102J-F
QUANTITY
MCM01-009ED102J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009ED102J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009ED102J-F
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009ED102J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009ED102J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009ED102J-F Details Description
Related parts for MCM01-009ED102J-F
BP LATCH FRAME LF datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 136VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123F datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.3A 223 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Q120R NAT 16.54" Q TIE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf