Cornell Dubilier Electronics MCM01-009ED122J-F
MCM01-009ED122J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009ED122J-F
Brief Description
CAP MICA 1200PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009ED122J-F.pdf
Availability of MCM01-009ED122J-F
QUANTITY
MCM01-009ED122J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009ED122J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009ED122J-F
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009ED122J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009ED122J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009ED122J-F Details Description
Related parts for MCM01-009ED122J-F
POWER STRIP 48" 16OUT RACK MOUNT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 45A TO247AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
4.2MM WTB HDR VT W/O MNTFLG datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
VARISTOR 324V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
IC DIGITAL COPIER 10BIT 56TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf