Cornell Dubilier Electronics MCM01-009ED600J-F
MCM01-009ED600J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009ED600J-F
Brief Description
CAP MICA 60PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009ED600J-F.pdf
Availability of MCM01-009ED600J-F
QUANTITY
MCM01-009ED600J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009ED600J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009ED600J-F
PackagingBulk
Capacitance60pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009ED600J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009ED600J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009ED600J-F Details Description
Related parts for MCM01-009ED600J-F
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28SSOP datasheet.pdf
IC QUAD UART 64BYTE 64LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO220-7 datasheet.pdf
RES SMD 2.34K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf