Cornell Dubilier Electronics MCM01-010EF151J-F
MCM01-010EF151J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-010EF151J-F
Brief Description
CAP MICA 150PF 5% 1KV SMD
Datasheet Download
MCM01-010EF151J-F.pdf
Availability of MCM01-010EF151J-F
QUANTITY
MCM01-010EF151J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-010EF151J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-010EF151J-F
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-010EF151J-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-010EF151J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-010EF151J-F Details Description
Related parts for MCM01-010EF151J-F
IC MUX-LATCH 6-BIT 2:1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
PIN MODULE, 8 POSN, G-SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 820 OHM 11SIP datasheet.pdf