Cornell Dubilier Electronics MCM01-010EF201J-F
MCM01-010EF201J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-010EF201J-F
Brief Description
CAP MICA 200PF 5% 1KV SMD
Datasheet Download
MCM01-010EF201J-F.pdf
Availability of MCM01-010EF201J-F
QUANTITY
MCM01-010EF201J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-010EF201J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-010EF201J-F
PackagingBulk
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-010EF201J-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-010EF201J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-010EF201J-F Details Description
Related parts for MCM01-010EF201J-F
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 20A I2PAK datasheet.pdf
CONN HEADR 42POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 4 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf