Cornell Dubilier Electronics MCM01-014D150J-F
MCM01-014D150J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-014D150J-F
Brief Description
CAP PTFE 15PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-014D150J-F.pdf
Availability of MCM01-014D150J-F
QUANTITY
MCM01-014D150J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-014D150J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-014D150J-F
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-014D150J-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-014D150J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-014D150J-F Details Description
Related parts for MCM01-014D150J-F
MOSFET N-CH 800V 34A TO-264AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
3 LED ARRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
STICK FOR 53014-**70 datasheet.pdf
WRMNT PLUG CONN 60 CONT CLOSED E datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf