Cornell Dubilier Electronics MCM01-016DD300J-F
MCM01-016DD300J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-016DD300J-F
Brief Description
CAP MICA 30PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-016DD300J-F.pdf
Availability of MCM01-016DD300J-F
QUANTITY
MCM01-016DD300J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-016DD300J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-016DD300J-F
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-016DD300J-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-016DD300J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-016DD300J-F Details Description
Related parts for MCM01-016DD300J-F
IDC CABLE - MKS40K/MC40M/MCS40K datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.4A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 540MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
GDT 420V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
DSUB BACKSHELL SHIELD 15POS MET datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PP SILIC 0. datasheet.pdf