Cornell Dubilier Electronics MCM500VKIT2
MCM500VKIT2 picture photo
Mfg. Part Number
MCM500VKIT2
Manufacturer
Product Category
Capacitor Kits
Brief Description
KIT METAL CLAD 10PF-1000PF 500V
Datasheet Download
MCM500VKIT2.pdf
Availability of MCM500VKIT2
QUANTITY
MCM500VKIT2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM500VKIT2
Internal Part NumberEIS-MCM500VKIT2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Kits
FamilyCapacitor Kits
SeriesMCM
PackagingPlastic Box with Bin Guide
Kit TypeMica
Values50 pcs - 5 ea of 10pF ~ 1000pF