Microchip Technology MCP130-460DI/TO
MCP130-460DI/TO picture photo
Mfg. Part Number
MCP130-460DI/TO
Brief Description
IC SUPERVISOR 4.60V LOW TO92
Datasheet Download
MCP130-460DI/TO.pdf
Availability of MCP130-460DI/TO
QUANTITY
MCP130-460DI/TO Order Process
Ship out your order
Specifications of MCP130-460DI/TO
Internal Part NumberEIS-MCP130-460DI/TO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout150 ms Minimum
Voltage - Threshold4.475V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device PackageTO-92-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCP130-460DI/TO
Related LinksMCP130-, MCP130-460DI/TO Datasheet, Microchip Technology Distributor
MCP130-460DI/TO Details Description
Related parts for MCP130-460DI/TO
SWITCH ROTARY DIP 16-POS SIDE 5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 833MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
SYSTEM ON MODULE AM1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 5POS 2MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
BACC 5C 5#16 PIN PLUG NI datasheet.pdf
TV 19C 17#22D 2#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
2,2UF 63V 4,5X10MM 85C 3000H datasheet.pdf