Microchip Technology MCP1320T-46GE/OT
MCP1320T-46GE/OT picture photo
Mfg. Part Number
MCP1320T-46GE/OT
Brief Description
IC SPRVSR SMPL RSET 4.6V SOT23-5
Datasheet Download
MCP1320T-46GE/OT.pdf
Availability of MCP1320T-46GE/OT
QUANTITY
MCP1320T-46GE/OT Order Process
Ship out your order
Specifications of MCP1320T-46GE/OT
Internal Part NumberEIS-MCP1320T-46GE/OT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold4.6V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCP1320T-46GE/OT
Related LinksMCP1320T, MCP1320T-46GE/OT Datasheet, Microchip Technology Distributor
MCP1320T-46GE/OT Details Description
Related parts for MCP1320T-46GE/OT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 31POS datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST DL 24SSOP datasheet.pdf
IC ADSL CPE DVR 175MA 14-HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Surface Mount datasheet.pdf