Rohm Semiconductor MCR004YZPF1300
MCR004YZPF1300 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF1300
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF1300.pdf
Availability of MCR004YZPF1300
QUANTITY
MCR004YZPF1300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF1300
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF1300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)